ଧୋନି ଛାଡିଲେ CSK ଅଧିନାୟକ ପଦ । ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଖେଳାଳି ଙ୍କୁ ଦେଲେ ଅଧିନାୟକ ଭାର

 

ଆଇପିଏଲର ଏହି ୨୦୨୦ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଆଇପିଏଲରୁ ଅବସର ନେବେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସଂଜୟ ବାଙ୍ଗର ଧୋନି ଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଉପରେ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ବାଙ୍ଗରଙ୍କ କହିବା ହିସାବରେ , ଧୋନି ଡୁ ପ୍ଲେସିଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ସିଜିନ ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଦେଇ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ଧୋନି ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଡୁ ପ୍ଲେସିଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରି ଖେଳାଳି ଭାବରେ ସେ CSK ପାଇଁ ଖେଳିବେ। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, CSK ପାଖରେ ଏହାଛଡ଼ା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବାଟ ନାହିଁ ।

ଆଇପିଏଲର ଏହି ସିଜନ CSK ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ରହିଥିଲା । ଶେଷ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ଭଲ ଖେଳି ଥିଲେ ବି ପ୍ରଥମରୁ ନିରସଯନକ ପଦର୍ଶନ ରହିଥିଲା । ଆଇପିଏଲ୍ ର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଦଳ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଖେଳି ପାରିଲା ନାହିଁ। ଦଳ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା, ଏହାକୁ ନେଇ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା । କ୍ରିକେଟ୍ କନେକ୍ଟେଡ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ବଙ୍ଗର କହିଛନ୍ତି ଯେ 2011 ପରେ ଧୋନି ବୋଧହୁଏ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ କିଛି ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ସେତେବେଳେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଅଧିନାୟକ ପଦ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ। ଧୋନି ଠିକ୍ ସମୟରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଦଳର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଖେଳିଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନି ଆଇପିଏଲ 2021 ରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିଙ୍କୁ ଦେବେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବାଙ୍ଗର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କ୍ୟାପଟେନ ପାଇଁ CSK ର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ ।ସୁରେଶ ରାଇନା ପୂର୍ବ ଉପ ଅଧିନାୟକ ମଧ ଚେନ୍ନାଇ ରେ ଖେଳିବେ କି ନାହିଁ ଅନିଶ୍ଚିତତା ରହିଛି । ରାଇନା ଙ୍କୁ ଛାଡିଲା ପରେ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଯିଏ ଅଧିନାୟକ ଭାର ତୁଲାଇ ପାରିବେ ସୁଚାର ରୂପେ । ଡୁ ପ୍ଲେସିସ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ର ଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ନିଲାମ କିମ୍ବା ଦଳ ବାହାରେ କୌଣସି ଦଳ ଏପରି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବେ ନାହିଁ, ଯାହାର CSK ର ଅଧିନାୟକ ହେବାର କ୍ଷମତା ଅଛି। ଧୋନି ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ରେ ଅଧିନାୟକ ଭାର ହଟାଇ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଖେଳିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *