୪ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ । ଏହି ସବୁ ରାଶି ପାଇଁ ହେବେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ

 

ଆଜିର ରାଶିଫଳ 4 ନଭେମ୍ବର 2020 : କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ

 

ମେଷ

ଆଜି ତୁମେ ଚନ୍ଦ୍ର ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ |  ନୂତନ ସହଭାଗୀତା ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେଇପାରେ |  ତୁମର ଶକ୍ତି ସ୍ତର ସମ୍ଭବତ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ |  ଆପଣଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦେଇପାରେ |  ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିପାରେ |ବିନିଯୋଗ ଉପକୃତ ହେବ ଏବଂ ପରିବାରର ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ଯାନ ଏବଂ ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ |ବହୁଦିନ ଧରି ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ରହିବେ । ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମତାନ୍ତର ଥିବାର ଏ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦେଇପାରି ନଥିଲେ । ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁସି ବଢାଇବାର ସମୟ ।

ବୃଷ

ଆପଣ ସକାଳୁ ଲାଭ ଏବଂ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାରେ, ତୁମର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ଆପଣ ଇମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ | ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କାଗଜପତ୍ର ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟ ନୂଆ କାରବାରରୁ ଲାଭବାନ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବେ |ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ଉପଦେଷ୍ଠାଙ୍କର କିମ୍ବା ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମାର୍ଗ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ଚାହିଁବେ । ଆପଣ ବୋଧ ହୁଏ ନିଜ ଜୀବନର କୌଣସି ଦ୍ୱିଧା ବା ଅସୁବିଧା ପରିସ୍ଥିତିରୁ ବାହାରି ଆସିପାରୁ ନାହାନ୍ତି ।

ମିଥୁନ

କୌଣସି ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼େଇବେ । କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଲୋକଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟର ଦରକାର ପଡ଼ିପାରେ ।ବିରୋଧୀଙ୍କ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ସାବଧାନ ହୋଇ ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ସାଥିରେ ରଖନ୍ତୁ | ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମେ ସମ୍ମାନ ପାଇବ ଏବଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ | 

କର୍କଟ

ଛାତ୍ରମାନେ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ | ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ସେବା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ।ଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ନୂତନ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ | ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପରିବାରବର୍ଗ ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ପୋଡଶୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡାରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରନ୍ତୁ । କୌଣସି ଏକ ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ବିରାଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିପାରେ ।

ସିଂହ

କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁକୂଳ ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିସ୍ତାର କରିବ | ବୃତ୍ତିଗତ ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଦେଖି ପରାସ୍ତ ହେବେ |ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏଥିପାଇଁ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆଗରୁ ଖୁବ୍ ସତର୍କ ରହନ୍ତୁ । ହୁଏତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲାବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ଉତ୍ତେଜିତ ହେଇପାରନ୍ତି କିମ୍ବା କ୍ରୋଧାନ୍ନିତ ହେଇପାରନ୍ତି ।

କନ୍ଯା

ପାରିବାରିକ ସମ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ନୂତନ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭ ଏବଂ ସଞ୍ଚୟ ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ |ଆଜି ଦିନରେ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଖୁବ୍ ଝଗଡା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।ବୃଥାରେ କୌଣସି କାଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବରଂ ସମ୍ପର୍କ ସଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଚା କରନ୍ତୁ । କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେସମାନ୍ୟ କଟୁ କଥା ନ କହିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।ପାରିବାରିକ ସମ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ନୂତନ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭ ଏବଂ ସଞ୍ଚୟ ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ |ଆଜି ଦିନରେ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଖୁବ୍ ଝଗଡା

ତୁଳା

ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ନିଜର ସମ୍ପର୍କିୟ ଲୋକ ସହ ଆଳାପ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି ନିଜର ଭାଷା ପ୍ରତି ସଂଯତ କରନ୍ତୁ । କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ସାବଧାନତା ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବିପଦରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବେ ।ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗର ଟେନସନ ଆଜି ଶେଷ ହେବ |ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କାଗଜପତ୍ର ସୁରକ୍ଷିତ ରଖନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟ ନୂଆ କାରବାରରୁ ଲାଭବାନ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବେ |

ବିଛା

ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗର ଟେନସନ ଆଜି ଶେଷ ହେବ | ତୁମେ ତୁମର ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ | ଅଫିସରେ ବଡ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ | ଅଭ୍ୟାସକାରୀମାନେ ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରିବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ସାମାନ୍ୟ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ ,ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନର ଦୁଃଖ ଆସିବ ଆପଣ ହୁଏତ କିଛି ଭଲପାଇଁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏ କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଧନୁ

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନୁହେଁ ନିଜର ସହକର୍ମିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିପକ୍ୱ ମନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଶୋଭନୀୟ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବେ ।ପରିବାରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁକୂଳ ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିସ୍ତାର କରିବ | ବୃତ୍ତିଗତ ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଦେଖି ପରାସ୍ତ ହେବେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଗୁରୁମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିବେ |।ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନୁହେଁ ନିଜର ସହକର୍ମିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିପକ୍ୱ ମନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଶୋଭନୀୟ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବେ ।

ମକର

ନିଜର ଉଚ୍ଚଅଧିକାରୀ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହ କଳି ନ କରିବାକୁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ନୀରବ ରହିବା ଭଲ । ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ହେବେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଦେଖିବେଯେ ଆପଣ ଶାନ୍ତ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ସବୁ କଥା ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇଯାଇଛି ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନୁହେଁ ନିଜର ସହକର୍ମିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଓ ବ୍ୟବହାରରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପରିପକ୍ୱ ମନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଶୋଭନୀୟ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବେ ।ପରିବାରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବ 

 

କୁମ୍ଭ

ବହୁଦିନ ଧରି ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆପଣ ଖୁସି ରହିବେ । ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମତାନ୍ତର ଥିବାର ଏ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦେଇପାରି ନଥିଲେ । ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁସି ବଢାଇବାର ସମୟ ।କୌଣସି ଏକ ଅଶୋଭନୀୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । କାରଣ ସାମାନ୍ୟ କଥାରେ ଆପଣ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଓ ଝଗଡା ହୋଇପାରେ ।ଶାନ୍ତିର ସହ ନିଜର କାଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ରୁହନ୍ତୁ ।

 

ମୀନ

ଆଜି ଆପଣ ଘରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ କଳିହେବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଆଯଥା କଳିରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ । ଗ୍ରହଚ଼ଳନ ଖରାପ ଥିବାରୁ ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ରହିବ ।ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ରସିଦ ହେବ ଏବଂ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଖବର ଆଣିବ | ସଞ୍ଚୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଯାଇପାରିବେ |  ପାରିବାରିକ ସମ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ନୂତନ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭ ଏବଂ ସଞ୍ଚୟ ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ |ଆଜି ଦିନରେ ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଖୁବ୍ ଝଗଡା

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *